CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE

< " Projekt Bell Helicopter " | " Egzaminy praktyczne w CKP " >


Dialog na rzecz gospodarki Powiatu Gniezno

Data: 02.03.2017

W dniu 02.03.2017 roku w Auli I LO odbyła się wcześniej zapowiadana Międzynarodowa Konferencja dotycząca kierunków rozwoju szkolnictwa zawodowego pod nazwą „Dialog na rzecz gospodarki Powiatu Gniezno”. Organizatorami konferencji był Powiat Gniezno, Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie. Patronem generalnym był Bank Zachodni WBK - Grupa Santander. Na konferencję przybyli przedstawiciele wszystkich środowisk od władz parlamentarnych przez przedstawicieli urzędu wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu po władze powiatowe oraz wszystkich burmistrzów i wójtów miast i gmin powiatu gnieźnieńskiego. Liczna reprezentacja uczestniczyła również pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw z ich reprezentantami na czele. Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęła delegacja z Niemiec z partnerskiego powiatu Teltow –Fläming. Ponadto w konferencji uczestniczyli przedstawiciele oświaty z dyrektorami wszystkich poziomów i doradcami zawodowymi na czele. Swoją reprezentację miała również młodzież szkolna oraz ich rodzice.
Konferencję zainaugurował wykład dr Joanny Kozielskiej doradcy zawodowego CKP na temat „Diagnoza szkolnictwa zawodowego w powiecie gnieźnieńskim”, kolejne wykłady poprowadzili goście z Niemiec: Siegmund Trebschuh Kierownik Wydziału Promocji Gospodarczej i Rozwoju Powiatu Teltow - Fläming oraz Jörg Peschke Starszy Cechu Rzemiosła Teltow – Fläming. Podczas tego wykładu mogliśmy poznać doświadczenia w zakresie funkcjonowania szkolnictwa zawodowego Niemiec.
Kolejną część konferencji poprowadził Rafał Muniak zapraszając do debaty reprezentantów różnych środowisk w osobach:
Panią Marię Suplickę - Członka Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego
Pana Henryka Kaczora - Podstarszego Cechu, właściciela firmy HENBUD
Pana Sylwestra Sip - Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie
Pana Adama Serwatkę - Burmistrza Gminy Kłecko
Pana Pawła Jerzego Lubbe - Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie
Pana Tadeusza Stręk - Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie
Panią Krystynę Jarosz - Dyrektora Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie
Pana Tomasza Kropidłowskiego - Dyrektora Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Zdziechowie
Panią Joannę Kozielską - doradcę zawodowego CKP w Gnieźnie
Panią Justynę Głowską – przedstawiciela firmy NB Polska sp. z o. o. / Grupa Velux
Pana Piotra Gróźniaka – właściciela firmy Lignum
W dyskusji między panelistami podejmowano takie tematy jak: potrzeby i oczekiwania pracodawców w zakresie przygotowania nowych kadr pracowniczych oraz możliwości współpracy szkół z pracodawcami. Na te pytania odpowiadali dyrektorzy szkół zawodowych oraz przedstawiciele władz odpowiedzialnych za oświatę. Poruszono również temat wyborów młodych ludzi, czym najczęściej kierują się wybierając dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego oraz jakiej oczekują pomocy w podjęciu tych decyzji.
Kolejną część dyskusji poprowadzono w formie debaty otwartej, czyli można było zadać pytania z sali do panelistów. Pytania dotyczyły: poziomu kształcenia języków obcych w szkołach zawodowych, możliwości uzyskania kwalifikacji zawodowych dla osób dorosłych z wykształceniem gimnazjalnym oraz płaszczyzn współpracy pracodawców ze szkołą zawodową. Zainteresowanie uczestników w tej części było bardzo duże, jednak ze względu na ramy czasowe wielu uczestników nie mieło możliwości zadania pytań panelistom. Z tego powodu udostępniamy adres e-mail konferencja@ckp.gniezno.pl na który można przesyłać pytania lub za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce Kontakt. W najbliższym czasie planowana jest konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione wnioski z czwartkowej konferencji.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

GALERIA

< " Projekt Bell Helicopter " | " Egzaminy praktyczne w CKP " >

 1. O NAS
 2. Aktualności
 3. Archiwum
 4. Kontakt
 1. DOKUMENTY
 2. Statut
 3. Regulamin
 4. Polityka cookies
 5. RODO
 6. Deklaracje dostępności
 1. ZNAJDŹ NAS
 2. Facebook
 3. YouTube
 1. Centrum Kształcenia Zawodowego
  i Ustawicznego
 2. Ul. Juliusza Słowackiego 45 lok. 47
 3. 62-200 Gniezno
 4. (61) 426 53 41
 5. sekretariat@ckziu.gniezno.pl

L: 18084