CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE

KLUB MŁODEGO ODKRYWCY

Wraz z nadejściem wiosny 21 marca 2016r, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie otworzyło działalność Klubu Młodych Odkrywców.

Jest to sieć klubów, które działają w całej Polsce i w kilku krajach za granicą. Koordynatorem programu jest Centrum Nauki Kopernik, które wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem głównym jest rozbudzanie u uczestników ciekawości otaczającym światem oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych oraz technicznych. Zajęcia te maja być praktycznym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w przedszkolu czy szkole oraz furtką do magicznej przygody z nauka i techniką.Podczas spotkań KMO klubowicze sami poszukują interesujących ich zagadnień. Nie zaglądając do podręczników stawiają problem badawczy i poszukują odpowiedzi poprzez eksperymentowanie. Metoda badawcza rozwija wiele kompetencji i zdolności jednocześnie min. kreatywność, przedsiębiorczość, komunikacje społeczną, a także zdolność przekraczania granic.

Zajęcia są bezpłatne, a odbywać się będą regularnie dwa razy w miesiącu i prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów.

Osoby chętne mogą zgłaszać swoje pociechy do sekretariatu CKP przy ul. Słowackiego 45.

GALERIA

Z ŻYCIA CENTRUM

 1. O NAS
 2. Aktualności
 3. Archiwum
 4. Kontakt
 1. DOKUMENTY
 2. Statut
 3. Regulamin
 4. Polityka cookies
 5. RODO
 1. ZNAJDŹ NAS
 2. Facebook
 3. YouTube
 1. Centrum Kształcenia Zawodowego
  i Ustawicznego
 2. Ul. Juliusza Słowackiego 45 lok. 47
 3. 62-200 Gniezno
 4. (61) 426 53 41
 5. sekretariat@ckziu.gniezno.pl

L: 3041

×

Od dnia 18.01.2021 zajęcia praktyczne w formie hybrydowej
(łączone stacjonarne z trybem nauczania na odległość).
Szczegóły w Zarządzeniu dyrektora CKZiU - LINK