Instytut Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie w ramach swojej działalności oferuje uczniom powiatu gnieźnieńskiego na każdym szczeblu edukacyjnym konsultacje oraz warsztaty grupowe, a także udzielanie indywidualnych porad edukacyjno-zawodowych uczniom i ich rodzicom. Wszystkie usługi oferowane przez Instytut Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie są bezpłatne.
INDYWIDUALNE KONSULTACJE DLA MŁODZIEŻY ORAZ OSÓB DOROSŁYCH
Indywidualne rozmowy doradcze, to spotkania z doradcą zawodowym, które mają na celu określenie problemu edukacyjno-zawodowego i pomoc w jego rozwiązaniu. W ramach indywidualnego doradztwa zawodowego doradca zawodowy zachęca uczestnika do swobodnego wypowiadania się i aktywnego współdziałania w poszukiwaniu rozwiązań sytuacji problemowej. Przeprowadzenie rozmowy indywidualnej w zakresie doradztwa zawodowego to początek zmian, na drodze której staje uczestnik. Uczestnik wychodząc ze spotkania będzie świadomy, że jest na początku drogi, że udział w rozmowie nie zwalnia go od obowiązku wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, że czekają go konkretne działania, za których realizację jest odpowiedzialny przed sobą, a nie przed doradcą.
Indywidualne konsultacje dla młodzieży oraz osób dorosłych udzielane są w dni nauki szkolnej w godzinach pracy Instytutu Doradztwa Zawodowego:
800 - 1600 – poniedziałek, wtorek;
800 - 1700 – środa;
800 - 1300 – czwartek, piątek;
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Słowackiego 45/47, 62-200 Gniezno (parter – pokój doradcy zawodowego).
Ze względu na prowadzenie zajęć, warsztatów oraz indywidualnych spotkań przez doradców zawodowych także poza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prosimy w miarę możliwości o wcześniejszy termin ustalenia konsultacji indywidualnych pod numerem telefonu: 61-426-53-41. Istnieje także możliwość po wcześniejszym uzgodnieniu przeprowadzenia konsultacji indywidualnych po zebraniu grupy chętnych osób w poszczególnych szkołach i placówkach.
INFORMACJE OGÓLNE DOTYCZĄCE SEMINARIÓW ORAZ WARSZTATÓW
Seminaria/warsztaty mogą odbyć się na terenie szkoły, gdy możliwe będzie spełnienie poniższych kryteriów:
szkoła powinna w miarę możliwości zapewnić sprawny sprzęt: komputer/laptop, projektor multimedialny/ekran;
sprzęt powinien być przygotowany przez pracownika szkoły przed zajęciami;
zajęcia powinny być uwzględnione w harmonogramie lekcyjnym, a nauczyciele i uczniowie poinformowani o zmianach;
zajęcia powinny odbywać się w miarę możliwości w sali lekcyjnej (nie powinna to być biblioteka, hol ani stołówka);
klasy nie powinny być łączone.
Istnieje możliwość uzgodnienia tematyki warsztatów pod indywidualne zapotrzebowanie uczniów oraz nauczycieli.
Od dnia 18.01.2021 zajęcia praktyczne w formie hybrydowej (łączone stacjonarne z trybem nauczania na odległość).
Szczegóły w Zarządzeniu dyrektora CKZiU - LINK